web 2.0 vahendid digitaalsete õppematerjalide koostamiseks

Taaskord mind väga köitev teema ja oli tore nokitseda. Tuleb tõdeda, et teostus jääb vaid vajaduse, fantaasia ja tahte taha. Seetõttu keskendun seekord pigem sellele, kust neid õpetajatele kasulikke web 2.0 tööriistu ja eelkõige meediasisu loomise vahendeid enda jaoks leida. Sest neid paistab olevat umbes mustmiljon ning esimese hooga ei oska midagi tahtagi ega kuskilt isegi peale hakata. Ideid on nii palju.

Lõin ühes enda jaoks mugavaimas sisuhaldusvahendis Weeblys (www.weebly.com) ühe lihtsa kuid kauni lehekülje tunnikatsetus.weebly.com ja sõna otseses mõttes uppusin lihtsalt kõikidesse nendesse interaktiivse sisu loomise võimalustesse. Tuleb tunnistada, et katsetasin NII palju ja feilisin ka omajagu nende veebilehele riputamises, et selle postituse tarvis pidin läbi surfama kõik oma postkasti ja spämmikirjapostkasti, et tuvastada mida kõike ma siis katsetasin.

Proovisin ka weeblyt välja vahetada. Kasutasin http://alternativeto.net/ (kasutan seda palju tasulisele appidele alternatiivide leidmiseks) lehekülge konkureeriva toote leidmiseks ja isegi proovisin SiteKit nimelist veebirakendust aadressil http://trysitekit.com/ – ta oli küll lihtne kuid mitte piisavalt. Leidsin, et weeblyst kaunimat lehte ta mulle ei tee ja see tulemus mind ei köida. Tundus rohkem tööriist väikeäri kasutusse.

Niisiis. Palju web 2.0 vahendeid leidsin leheküljelt http://www.edutecher.net/  Sellel leheküljel on kokku lugematu arv erinevat web 2.0 meediasisu loomise tööriista, mida õpetaja vajada võib. Saab sorteerida kooliastme, aine ja teema järgi. Murelikuks teeb see pisiasi, et viimane blogipostitus on neil aastast 2012..

Palju nippe sain sellest blogist: http://larryferlazzo.edublogs.org/2015/11/08/the-best-web-2-0-applications-for-education-in-2015/  Härra Ferlazzo on tõeline eduentusiast. Väga mitmekülgne õpetaja.

https://edshelf.com/ – lugematu arv haridusteemalisi appe erinevatele platvormidele.

http://webtools4u2use.wikispaces.com/ – kaasaegne info koos väga põhjalike selgitustega.

 

Alustan oma katselehe esimesest leheküljest:

Lohistasin sinna katsetamiseks lihtsa küsitluse. Tulemusi saan näha küsitluse kastil klikkides.

survey

 

Vistutamine on  mu lemmik! Katsetasin kohe mõnuga ning piltlikult plaksutasin käsi iga kord kui kõik õnnestus! Oleks soovinud rohkem aega (ja RAHA!) kõiki neid vingeid appe proovida, mille otsa komistasin. Proovisin siiski tasuta lahendusi. Vistutamine võiks olla ka lihtsalt “istutamine”.  Virtuaalselt istutan ehk vistutan? Peenutsemine!

Esimesena vistutasin dipity.com-ist ühe valmis tehtud ajajoone (narkootikumide vastase sõja kohta). Ajajoonele saab lisada kõike – pilte, videoklippe, audioklippe.

historypin.org võimaldab kasutajatel luua asukohapõhiseid ajajooni.

Vistutatud on veel www.wisemapping.com mõistekaart. Kahjuks vistutuse kaudu täiendada ei saa. Küll Aga saab alloleva logo kaudu siseneda oma wisemapping.com kontole ning emailis kutset omavad saavad ka oma täiendusi teha. Sellegipoolest põnev ja kasulik tööriist!

Quizbox.com katsetus näeb mingil põhjusel veider välja ning tagasiside ja hindamise võimalus puudub. Üldse – hindamise ja tagasisidestamisega tasuta rahuldavat teadmistekontrolli vistutamiseks ma ei leidnudki. Seetõttu proovisin edueto.com quiz-i mille lingi lisasin katsetuslehele. Samuti proovisin Hot Potatoes tarkvara mis peaks võimaldama teadmistekontrolli moodlesse ladida. See oli üks ääretult lihtne programmijupp kuue erineva ülesande võimalusega. Kahju, et seda enam edasi ei arendata. Samuti on neil üks primitiivne tarkvarajupp Quandray interaktiivse case-study (lahenduste jada vormis). Seda kavatsen ka katsetada kui aega on. Lihtsalt selleks, et näha kuivõrd lihtne see veel on. Ka seda programmi enam ei toetata kahjuks.

Presentatsiooni ja youtube’i video lisamine on nii lihtne, et seda eraldi välja tooma ei olegi põhjust hakata. Ikka jälle klotsi lohistades ja klotsi sisu määrates.

Küll aga lisasin ühe e-raamatu. ePub formaati üles laadida ei lubanud kuid iBooks Authoriga loodud pdf-i sain selliselt lisada, et ei pea faili alla laadaima vaid saab lehelt sirvida.

Igaks juhuks veelkord tunnikatsetus.weebly.com on selle katsetuse aadress

Üks kursusekaaslane kirjutas, et “Õpiveebi peame me kõik rohkem kasutama!” See kõlas küllalt kutsuvalt. Ma ei plaaninud algselt sellele pilku peale visata sest mind noorem kooliaste ei kõneta. Mul miskipärast oli eelarvamus, et mind huvitavate kutsealade ainete tarvis seda ei kasutata. Nii see ka on. Lõin sinna siiski konto ja mis mind sellegi juures kohe häiris, oli see, et tekstidokumentidega tutvumiseks pidin need enda arvutisse laadima. Ma pean seda pealesunnitud allalaadimist isegi natuke ebaviisakaks. Ma isiklikult soovin tutvuda enne dokumendiga, kui selle omale arvutisse laen.  Ühtegi testi (mida selles keskkonnas luua saab) mina seal miskipärast ei näinud katsetamiseks. Enamus materjale, mida vaatlesin olid üleslaetud failid (dokumendid, esitlused) seega ma ei julgeks seda õppevahendite loomise keskkonnaks nimetada..

 

Viide ülesandele: https://oppematerjalid.wordpress.com/2016/03/08/kolmas-teema-veeb-2-0-vahendid-oppematerjalide-koostamiseks/

 

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “web 2.0 vahendid digitaalsete õppematerjalide koostamiseks

Jäta sõna

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s