Sisupakettide koostamise ülesanne – easygenerator – koodi ilma koodi tundmata!

Tuleb tõdeda, et see ülesanne oli  mulle väga meeltmööda! Valmis minu elu kõige esimene sisupakett ja jäin päris rahule! Mulle väga meeldib selline praktiline toimetamine/katsetamine.

Ka SCORM standardi olulisus sai selle käigus selgemaks – kõik sellele standardile vastavad sisupaketid saab laadida rahumeeli oma LMS-i ja ta näeb seal välja just selline nagu ta välja nägema peab ning säilitab kõik funktsionaalsused.

Terve nädala vabad hetked veetsin  andunult googeldades. Soovisin leida eriti ägedat ja lihtsat autorlusvahendit SCORM sisupaketi tootmiseks. Tundub, et Hans ongi about kõik need parimad välja toonud. Minule ei imponeerinud neist ükski. Ajan ka sel semestril taga seda “weeblylikku” lihtsust (et ka mitte nii tech-savvy’d õpetajad viitsiksid korralikke ja vingeid materjale teha ja jagada).

Leidsin selle lihtsuse tasuliselt easygenerator.com  lehelt. Imeliselt lihtne tööriist – puhas applelik drag&drop (just nende uus course editor versioon mille vaadet ise kasutasin ja kõigile südamest soovitan).

Valisin õppematerjaliks oma bakaõpingutest inspireerituna sotsiaalpsühholoogia põgusa wikipedia lehe (et lõimida ja ära kasutada võimalust topeltkoguses teadmisi omandada),  mille kursuseks ümber vormisin. Nädalase surfamise tulemusel oli selge ka see, et mingit kuiva kursust ma ei tee – kasutasin lõbusaid interneti-meeme ja .gif-e, et oleks toredam seoseid luua. Ka nooremal publikul.

Hämmastavalt lihtne oli kõike seda teha. Mul on väga hea meel, et tehnilise nuputamise asemel sain keskenduda loomisele ja loovusele. Soovitan kõigil mu lühike moodle kursus läbi teha, et aimu saada kui tore tööriist on easygenerator.com

Alustan vaatest, mis on läbiv kogu töö sooritamisel – see on kursuse ülesehitus, mida klots klotsi haaval kokku hakkad liitma. Vasakul on klotsid ja lohistad need siis ükshaaval mingisse loogilisse järjekorda, lood pealkirjad ning täidad eesmärkide ning sisuga. Kui läheb vussi siis kustutad ära ja teed uuesti! Kui jäi midagi puudu siis lisad.

PS! Midagi ekstra sa salvestama ei pea! Salvestamine käib iga liigutust tehes automaatselt.

kursuse vaade

Kõik on inglisekeelne kuid väga lihtsalt mõistetav. Peatükid on sektsioonid (sections). Peatükid koosnevad sisust ja ülesannetest.

Ma ei hakka ülesandeid eraldi siia loetlema kuna nad kõik on kenasti eelmiselt jooniselt näha ning mõnda neist millele fantaasia peale hakkas kasutasin moodlesse tehtud kursusel samuti. See asub lingil: http://www.hanspoldoja.net/moodle/mod/scorm/player.phpa=92&scoid=296&currentorg=easygenerator&mode=&attempt=1

Need uudishimulikud, kel meie moodlele ligipääsu ei ole, saavad kursuse läbi teha siin: http://elearning.easygenerator.com/d1508cde-da18-47bf-a60f-a4060f903bef

Pilte, videosid ja .gif-e saab muide lisada ka internetilingina, mitte ainult kettalt üles laadides. See käib kõik ühe nn. sisu sisestamise välja kaudu. See oli jälle üks vau-efekt – taas jäi rohkem aega tegeleda sisu, ideede ja fantaasiaga.

skriin

 

Samuti saab sealtsamast lisada kasvõi tabeleid, valemeid, helifaile, dokumente. Lihtsamast lihtsam!

Keskkonna enda selgekstegemiseks ei läinud kuigi kaua aega sest inglise keelne juhendus oli niivõrd lihtne, loogiline ja põhjalik. Youtube’ist vaatasin hommikusöögi kõrvale mõned videod ning tegin läbi lehe enda poolt pakutava tuuri. Ja algas töö!

Kui millegi kallal kurta siis võibolla ülesannete mitmekesisuse üle. Tasuta saab kõige vingemat paketti proovida 14 päeva jooksul. Kõige lahjem ehk täiesti tasuta pakett sisaldab ainult “single choice” ja “multiple choice” ülesandeid ning SCORM-i eksportida ei ole võimalik (TinCan libatud).

 

Rõõm oli meisterdada! Tuleb tõdeda, et leidsin selle mida otsisin!

 

Võimalik, et annan ka UDUTU-le veel kunagi uue võimaluse sest seekord meil ei klikkinud kuigi proovisin ka seda.

Viide üledandele: https://oppematerjalid.wordpress.com/2016/02/22/teine-teema-sisupakettide-koostamise-vahendid/

 

4 thoughts on “Sisupakettide koostamise ülesanne – easygenerator – koodi ilma koodi tundmata!

 1. Väga äge on lugeda, kui keegi nii inspireeituna kirjutab. Endal seda ülesannet tehes sellist õhinat ei olnud, väga tore lugemine oli. Mulle endale meeldivad samuti sellised lihtsad drag’n’drop stiilis keskkonnad, kus saabki aega kulutada sisu tootmisele, mitte erinevate valikute vahel navigeerides ja sobivaid võimalusi otsides.

  Proovisin ka kursust ennast (mitte küll kõiki osasid). Väga hea nägi välja ning ülesanded olid huvitavad. Tubli töö!

  Meeldib

 2. Tore katsetus! Easygenerator on tõesti lihtsam ja kasutajasõbralikum kui tasuta vahendid.

  Sinu õppematerjali juures pani mind mõtlema internetimeemide kasutamisega seotud autoriõiguse küsimused. Memecrunchi kasutustingimuste lehel on ainult kaks rida, mis puudutavad meemide üleslaadimist, kuid mitte kasutamist teiste isikute poolt. Memegenaratori kasutustingimuste lehel pikk juriidiline tekst, mis sisaldab punkte stiilis “All content in the web site is the property of memegenerator. It is forbidden to copy or publish any part of any page or content without the prior written consent of memegenerator.”

  Ma saan aru, et internetimeemide loojad on enamasti suhteliselt rõõmsad, kui nende meeme kusagil jagatakse ja taaskasutatakse. Samas põhivad need meemid fotodel, mille kasutamiseks ei pruugi õiguseid olla…

  Aga autoriõigused on meie kursuse viies teema 🙂

  Meeldib

Jäta sõna

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s